Osiągnięcia zespołu

Jesteśmy w finale wojewódzkiego konkursu na najlepszy zespół Design-Thinking!

W ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe – Bliżej Rynku Pracy 2” zorganizowana zostałakolejna edycja konkursu na Najlepszy Zespół Design-Thinking.

Konkurs polegał na tym, że każdy z zespołów biorących udziałw konkursie spotykał się z dwa razy z firmą wyznaczoną przez pracowników Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu.
Podczas pierwszego spotkania zespoły Design-Thinking biorące udział w konkursie poznały zakres działania firmy, a także treść zadania konkursowego, przygotowanego przez każdą z firm. Natomiast podczas kolejnego spotkania z firmami, zespoły prezentowały efekty swojej pracy przed jury, w skład którego zasiedli pracownicy danej firmy.

Z Zespołu Szkół Rolniczych do konkursu pod opieką p. Julii Sinkowskiej przygotowywały się dwa zespoły.
Pierwszy zespół tworzyły uczennice klasy technikum organizacji i usług gastronomicznych:Elena Josef, Bernadka Mielnik,Patrycja Dancewicz, Nikola Zimoch i Daria Paluch. Zespół opracował rozwiązanie dla Kawiarni i Restauracji Inspiracje w Opolu.
Drugi zespół tworzyły uczennice klasy technikum ekonomicznego: Angelika Podgórni, Patrycja Roskosz, Dominika Zięba i Wiktoria Zwadło. Zespół opracował rozwiązanie dla Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.

Oba nasze zespoły znalazły się wśród dziesięciu finalistów zakwalifikowanych do wojewódzkiego konkursu na Najlepszy Zespół Design-Thinking. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

Przygotowała:

Redaktor Naczelny Zespołu Design Thinking „ROLNIK”

Sandra Chojnacka